سیستم ABS هیوندای, سیستم ABS کیا, سیستم ABS اصلی, سیستم ABS جنیون پارت
سیستم ABS موبیز, سیستم ABS موبیس, سیستم ABS سانتافه, سیستم ABS سوناتا, سیستم ABS اسپورتیج
سیستم ABS اپتیما, سیستم ABS آزرا, سیستم ABS آوانته, سیستم ABS جنسیس
سیستم ABS اکسنت, سیستم ABS گرنجور, سیستم ABS ولستر, سیستم ABS وراکروز
سیستم ABS موهاوی, سیستم ABS سراتو, سیستم ABS پیکانتو, سیستم ABS سورنتو, سیستم ABS پیکانتو, سیستم ABS کادنزا

 

کلمه ABS  مخفف  Anti-lock Brake System به معنای سیستم ترمز ضد قفل می باشد.
حفظ پایداری خودرو در تمام شرایط رانندگی، یکی از مهمترین چالش های طراحان خودرو می باشد. یکی از عواملی که منجر به عدم پایداری خودرو می شود، قفل شدن یک یا چند چرخ هنگام ترمزگیری است. در این صورت رفتار خودرو غیر قابل پیش بینی وخارج از کنترل بوده و ممکن است خودرو قابلیت فرمان پذیری را از دست داده و از مسیر حرکت خود خارج شود.
سیستم ترمز ضدقفل (Anti-lock braking systems) در طی سالیان به تکامل رسیده و برای اولین‌بار در سال ۱۹۳۰ در هواپیما به‌ شکل مکانیکی مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۸۰ در تکنولوژی ایمنی خودرو تحول عظیمی رخ داد و سیستم  ABS به شکل امروزی (الکترونیکی) در خودروهای سواری مورد استفاده قرار گرفت.
بحث پایداری خودرو یکی از مهمترین محور های طراحی خودرو بوده و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. بنابراین به منظور حفظ پایداری یا مانور پذیری خودرو در شرایط گوناگون، از سیستم های کنترلی مختلفی استفاده می شود که یکی از این سیستم ها، ترمز ضدقفل(ABS) است. این سیستم در هنگام ترمز مانع از قفل شدن چرخ های خودرو میشود.
با استفاده از سیستم ترمز ضدقفل(ABS)،علاوه بر فرمان پذیری و قابل کنترل بودن خودرو،معمولا مسافت ترمز گیری نیز کاهش می یابد.

سیستم ABS هیوندای, سیستم ABS کیا, سیستم ABS اصلی, سیستم ABS جنیون پارت سیستم ABS موبیز, سیستم ABS موبیس, سیستم ABS سانتافه, سیستم ABS سوناتا, سیستم ABS اسپورتیج سیستم ABS اپتیما, سیستم ABS آزرا, سیستم ABS آوانته, سیستم ABS جنسیس سیستم ABS اکسنت, سیستم ABS گرنجور, سیستم ABS ولستر, سیستم ABS وراکروز سیستم ABS موهاوی, سیستم ABS سراتو, سیستم ABS پیکانتو, سیستم ABS سورنتو, سیستم ABS پیکانتو, سیستم ABS کادنزا  

کلمه ABS  مخفف  Anti-lock Brake System به معنای سیستم ترمز ضد قفل می باشد. حفظ پایداری خودرو در تمام شرایط رانندگی، یکی از مهمترین چالش های طراحان خودرو می باشد. یکی از عواملی که منجر به عدم پایداری خودرو می شود، قفل شدن یک یا چند چرخ هنگام ترمزگیری است. در این صورت رفتار خودرو غیر قابل پیش بینی وخارج از کنترل بوده و ممکن است خودرو قابلیت فرمان پذیری را از دست داده و از مسیر حرکت خود خارج شود. سیستم ترمز ضدقفل (Anti-lock braking systems) در طی سالیان به تکامل رسیده و برای اولین‌بار در سال ۱۹۳۰ در هواپیما به‌ شکل مکانیکی مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۸۰ در تکنولوژی ایمنی خودرو تحول عظیمی رخ داد و سیستم  ABS به شکل امروزی (الکترونیکی) در خودروهای سواری مورد استفاده قرار گرفت. بحث پایداری خودرو یکی از مهمترین محور های طراحی خودرو بوده و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. بنابراین به منظور حفظ پایداری یا مانور پذیری خودرو در شرایط گوناگون، از سیستم های کنترلی مختلفی استفاده می شود که یکی از این سیستم ها، ترمز ضدقفل(ABS) است. این سیستم در هنگام ترمز مانع از قفل شدن چرخ های خودرو میشود. با استفاده از سیستم ترمز ضدقفل(ABS)،علاوه بر فرمان پذیری و قابل کنترل بودن خودرو،معمولا مسافت ترمز گیری نیز کاهش می یابد.

هیچ محصولی یافت نشد.

X
قالب فروشگاهی