دسته بندی ها 

بدنه هیوندای و کیا

مشاوره خرید قطعات بدنه برای خودرو های تصادفی هیوندای و کیا

در رابطه با خرید قطعات بدنه آکبند و استوک برای خودرو های هیوندای و کیا باید چند نکته رو در نظر داشته باشیم.

قطعات آکبند

قطعات یدکی اصلی بدنه هیوندای و کیا با بسته بندی کارتنی هستند به عنوان مثال درب موتور، گلگیر، درب خودرو، و غیره

  • نکته اول که بسیار هم مهم هست اینه که حتمن برای تعویض قسمت هایی از بدنه خودرو، به چند دلیل باید از قطعات اصلی استفاده کنیم
  •  یکی اینکه قطعات اصلیِ بدنه، فریم بندی بدنه (درز بندی) خودرو را بهم نمی زند. یعنی تمامی درز های بین درب ها، گلگیر های جلو و عقب، درز های بین درب صندوق و همچنین درب موتور همگی به صورت یکسان مشاهده میشوند. ولی در قطعات غیر اصلی بدنه اینطور نیست و بعد از تعویض یا دیگر خدمات بازسازی شاهد بهم خوردن فاصله بین درب ها و گلگیرها همچنین فاصله نامیزان بین بدنه فلزی با بدنه پلاستیکی مثل سپر ها و همچنین چراغ، هستیم
    پس ظاهر خودرو بعد از تعویض با قطعات اصلی دچار تغییرات نمیشود.
  • دیگری اینکه قطعات اصلی رنگ پذیری بهتری نسبت به قطعات غیر فابریک دارند. موضوع جالب درمورد قطعات بدنه هیوندای و کیا این است که تمامی قطعات بدنه فلزی این کمپانی دارای آستر میباشند (آستر طوسی رنگ) که آماده رنگ پذیری هستند و دیگر احتیاجی به وقت و هزینه اضافه برای آستر کردن نیست.
  • همچنین قطعات اصلی ضخامت استاندارد‌ و قابل قبولی دارند ولی قطعات غیر اصلی به دلیل ضخامت کم، امکان آسیب دیدن و فرو رفتگی هنگام نصب روی خودرو و یا حتی هنگام حمل تا تعمیرگاه، وجود دارد. و اینکه وقتی قطعه غیر اصلی روی خودرو نصب شود، در آینده اگر تصادفی اتفاق بیوفتد دوباره باید قطعه تعویض شود حتی اگر خسارت زیاد نباشد. به این دلیل که قطعات غیر اصلی خاصیت بازسازی ندارند و خیلی راحت با کوچکترین ضربه، بیشترین آسیب را میبینند. علاوه بر آن اگر قطعه غیر اصلی نصب شده باشد ویژگی ضربه گیری هم ندارد و به دلیل نازک بودن جنس ورق، خیلی راحت ضربه را به قطعات بعدی منتقل میکند و خسارت را بیش از پیش به همراه دارد.
  • در مورد قطعات بدنه پلاستیکی مثل سپر ها، زه های روی بدنه و همچنین فلاپ های گلگیر هم همینطوره؛ یعنی فقط قطعات اصلی هستند که رنگ پذیری بهتری دارند، درز بین بدنه میزان دیده خواهد شد و مقاومت بهتری در برابر ضربه از خود نشان میدهند.

قطعات استوک

  • قطعات استوک برای خودرو های هیوندای و کیا

اکثرا از خودرو های تصادفی که از سراسر جهان در دبی جمع آوری میشوند قطعات سالم جدا میشوند و برای مصرف بازار ایران به صورت قاچاق وارد میشوند.

به همین دلیل هیچ گونه بسته بندی مناسب و مقاومی در هنگام انتقال از دبی به ایران وجود ندارند.
همین ارسال های نامرتب و غیر اصولی باعث‌ فرورفتگی های زیادی در سطح قطعات بدنه میشود که هنگام فروش به مصرف کننده اعلام نمیشود.
و خریدار صرفا بخاطر اینکه رنگ فابریک روی قطعه هست، آنرا خریداری میکند؛ غافل از اینکه این قطعات در ایران باز سازی شده است و مجدد رنگ پاشی شده

که اگر قطعه خودمان را باز سازی کنیم و یا قطعه آکبند بخریم و رنگ منطبق با خودروی خود به آن بزنیم خیلی بهتر از آن است که قطعه ای را بخریم که رنگ آن فابریک نیست و یا زیر آفتاب سوزان کشوری مثل امارات زرد شده یا سوخته باشد.

قطعات استوک
  • این مشکل همیشگی خریداران قطعات استوک بوده و هست که رنگ قطعه استوک با رنگ ماشین شخص چند پرده فرق دارد.

بارها و بارها دیده شده هنگام مرجوع کردن قطعه، فروشنده قطعات استوک زیر بار تعویض قطعه نمیروند و قطعه را مرجوع نمیکند. و زمانیکه شما به دلیل بالا بودن قیمت قطعه (که معمولا بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون قیمت دارند) می خواهید از طریق مراجع قانونی اقدام به شکایت و رسیدگی نماییدبه این موضوع برخورد میکنید که: طبق قانون سازمان تعزیرات حکومتی و اداره بازرسی؛ قطعات استوک خودرو شامل قانون تعزیرات و بازرسی نمیشوند و قابلیت پیگیری و شکایت ندارند.

پس فکر خرید قطعات استوک را هم نکنید. چون هم اینکه هم خوانی با رنگ خودروی شما را ندارد و هم اینکه در صورت بروز مشکل، هیچ دستگاه دولتی و نظارتی پیگیر شکایت شما نخواهند شد.