بازرگانی ربانی وارد کننده قطعات یدکی هیوندای و کیاموتورز

یک نکته بسیار مهم در مورد واردات قطعات یدکی هیوندای و کیا از کره جنوبی

قبل از گفتن این نکته بسیار مهم باید مسئله مهمی در مورد کمپانی هیوندای را بدانیم و اون هم این است که کمپانی هیوندای که شرکت های هیوندای موتور ، کیاموتورز و جنسیس را شامل میشود ، به هیچ عنوان تولید کننده قطعات یدکی محصولات خود نمی باشد بلکه این امر را به ۱۸۰ شرکت تولید کننده در داخل و خارج از کشور خود برون سپاری کرده و به این صورت است که حدود ۸۵ درصد قطعات را در داخل کره جنوبی ، ۱۰ درصد را در کشور چین و الباقی را از کشورهایی مثل آلمان و آمریکا تهیه میکند.

شاید بخواهید بدانید چه قطعاتی در کشور های آلمان و آمریکا تولید و در کمپانی هیوندای مورد استفاده قرار میگیرند

قطعاتی از جمله کامپیوتر های اصلی خودرو یا همان «ای سی یو» مرکزی و همچنین کامپیوترهای ایربگ و یا کمک فنرهای بادی جنسیس که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند که البته این کمک فنر ها فقط توسط کمپانی های معتبر «ساکس» و یا «کنتیننتال» آلمان ?? تولید میشوند که در بنز های سری E نیز هستند و با هم مشترکند.

و در ادامه قطعاتی مانند شاتون های خودرو های ۸ سیلندر مثل «هیوندای سنتنیال و یا جنسیس های هشت سیلندر » که دارای فولاد بیشتر و تکنولوژی پیشرفته تری هستند نیز تولید کشور آمریکا میباشند.

و قطعاتی مثل موتور های بالابر شیشه ، سنسور های فشار هیدرولیک و همچنین قطعات بسیار ساده ای مثل فیلتر روغن سانتافه ۲۷۰۰ سی سی و یا لولاهای درب و چند محصول دیگر همگی محصولات هیوندای در چین ??تولید میشوند که هنوز دلیل ساخت همچین قطعات ساده ای در چین مشخص نیست. برای تست این گفته می توانید این قطعات را از روی خوردوی خود باز کنید تا نوشته «Made in china» را که روی آنها حک شده ببینید و در بسته بندی هایی که اصل «جینیون پارت» هستن هم میتوان این نوشته را بر روی جعبه محصول مشاهده کرد. و الباقی ۸۵ درصد قطعات را هم که در خود کره جنوبی تولید میشود.

قطعات یدکی هیوندای و کیا

و حالا میرسیم به نکته ای که در ابتدای مطلب گفته بودیم 

بازرگانی ربانی محصولات وارداتی خود را تحت عنوان سه برند تهیه و وارد میکند:

 • جینیون پارت: برند شماره یک قطعات یدکی اصلی کمپانی هیوندای موتورز هستند که قطعات یدکی هیوندای و کیا را از طریق دپو های خود در سراسر جهان به دست مشتریان خود میرساند. برای مثال دپوی خاورمیانه در دوبی منطقه «جبل علی» میباشد و تمامی نمایندگان و خریداران عمده در خاورمیانه برای خرید قطعات «جینیون پارت» باید سفارش های خود را از آنجا خرید کنند و تحویل بگیرند.
 • موبیز: که در اصل همان برند جینیون هست ولی صرفا جهت بازار داخلی کره جنوبی استفاده میشود. از این رو میشود این برند را که قیمت مناسبتری نسبت به بسته بندی صادراتی آن یعنی جینیون پارت دارد را از بازار های داخلی کره جنوبی ?? تهیه کرد که این تنها راه خرید قطعات اصلی با بسته بندی هیوندای و کیا، با همچین قیمتی مناسب میباشد.
 • و اما سومین راه و بهترین خدمتی که «بازرگانی ربانی پارت وارد کننده قطعات یدکی اصلی هیوندای و کیا »برای مشتریان خود طی این چند سال انجام داده است این است که تمامی محصولاتی که تولیدکنندگان قطعات یدکی هیوندای و کیا در بسته بندی های جینیون پارت و یا موبیز با قیمتی بالا ارائه میدهند را به صورت مستقیم از خود آن تولیدکنندگان خریداری میکند که به این محصولات اصلی ولی در بسته بندی خود تولید کننده برند O.E.M او ای ام گفته میشود.
  محصولات « او ای ام » دقیقن همان کیفیت را دارا هستند ولی با قیمتی حدودا ۴۰ درصد ارزانتر و البته بدون رنگ و لعاب اصلی. که طی این سالها مشتریان محترم بازرگانی ربانی استقبالی بیش از ۹۰ درصدی از این محصولات کرده اند و صرفا گارانتی کیفیت ممصولات و قیمت مناسب مد نظرشان بوده و الباقی دوستان هم به دلیل علاقه شان به برند های اصلی ، قطعات را با بسته های اصلی جینیون و یا موبیز خریداری مینمایند.

محصولاتی مانند:

 • لنت های ماندو Mando
 • کمپرسور های کولر هانون یا دوو وون Hanon /Doowoon
 • محصولات زیر بندی سی تی آر CTR
 • یاتاقان های کی اف ام KFM
 • شمع های ان جی کی NGK
 • سنسورهای اکسیژن ان تی کی NTK